کاغذ جنایت بازسازی تروریسم اخبار سیاسی و اجتماعی

کاغذ: جنایت بازسازی تروریسم اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی ۶ خاصیت درمانی چغندر که تا به حال نشنیده‌اید

ریشه های چغندر علاوه بر داشتن رنگ وسوسه کننده، مزیت های شگفت انگیزی جهت سلامتی انسان دارند.

۶ خاصیت درمانی چغندر که تا به حال نشنیده‌اید

۶ خاصیت درمانی چغندر که تا به حال نشنیده اید

عبارات مهم : بیماری

ریشه های چغندر علاوه بر داشتن رنگ وسوسه کننده، مزیت های شگفت انگیزی جهت سلامتی انسان دارند.

به گزارش گروه گروه تحریریه سایت، چغندر این گیاه های شیرین و ریشه های آنان علاوه بر داشتن رنگ وسوسه کننده مزیت های شگفت انگیزی جهت سلامتی دارند که در زیر به آن ها می پردازیم تا زیاد از فایده های این گیاه های خوشمزه طبیعی اطلاع پیدا کنید.

۶ خاصیت درمانی چغندر که تا به حال نشنیده‌اید

شما نمی توانید چغندر را کنار بگذارید

سالیان بسیاری است که چغندر از جایگاه شایسته ی خود در مرکز رژیم غذایی سالم بهره مند هست. این ماده ی غذایی نه تنها سرشار از مواد مغذی روزانه مانند: ویتامین های گروه ب، آهن، منگنز، مس، منیزیم و پتاسیم هست، این زمرد های سرخ همچنین معدن ارزشمندی از مواد مغذی است که امکان ندارد هیچ جای دیگری یافت شوند. در اینجا مواردبی نظیر و با ارزشی وجود دارد که هنگامی که چغندر می خورید جهت شما رخ می دهد.

۱. فشار خون اصلاح می یابد

ریشه های چغندر علاوه بر داشتن رنگ وسوسه کننده، مزیت های شگفت انگیزی جهت سلامتی انسان دارند.

چغندر ها سرشار از نیترات هستند که بدن آن را به اکسید نیترات تبدیل می کند. ترکیباتی که آرامبخش بوده و رگ های خونی را رقیق می کنند و آن ها را به بزرگراه های فوق العاده جهت خون سرشار از مواد مغذی و اکسیژن تبدیل می نمایند.

با توجه به بررسی کوچک صورت گرفته در سال ۲۰۱۲ سیزده مردی که بطور موقت فقط یک لیوان از آب چغندر را نوشیدند، فشار خون سیستولیک ارزش بطور میانگین ۴ به ۵ کم کردن یافت. براساس تحقیقات صورت گرفته در سال ۲۰۰۸ بر روی فشارخون (این تحقیق به وسیله تولید کننده ی آب چغندرصورت گرفته است.) دریافته اند که افرادی که آب چغندر می نوشند، فشار خون ارزش ۱۰ میلی گرم افت می کند و نسبت به کسانی که آب می نوشند، سه ساعت بعد خون ارزش کمتر لخته می شود.

۲. خطر بیماری های قلبی کم کردن می یابد

چغندر فقط از تاثیر مثبت بر روی فشار خون برخوردار نیست. آن ها همچنین سرشار از آلکالوئید گیاهی به نام بتائین و فولات ویتامین ب. هستند که با یکدیگر سطح هموسیستین خون که سطوح بالای آن باعث آسیب عروقی و بیماری قلبی می شود را کم کردن می دهند.

۶ خاصیت درمانی چغندر که تا به حال نشنیده‌اید

۳. امکان اصلاح استقامت تان را فراهم می نماید

هنگامی که ورزشکاران ممتاز جهت عدم اعتیاد آزمایش ادرار می دهند، احتمال دارد ادرار آنان به رنگ قرمز درآید چرا؟ به این علت است که اکثر ورزشکاران چغندر می خورند آن ها می دانند که براساس تحقیقات انجام شده، نیترات باعث زیاد کردن عملکرد استقامت می شود و چغندر حاوی رنگدانه هایی است که رنگ ادرار را صورتی روشن می کند. در یک مطالعه، دوچرخه سوارانی که آب چغندر می نوشیدند، ۱۵ درصد زیاد می توانستند پدال بزنند بعد چغندر ماده ای جهت داشتن یک دوپینگ طبیعی است.

ریشه های چغندر علاوه بر داشتن رنگ وسوسه کننده، مزیت های شگفت انگیزی جهت سلامتی انسان دارند.

۴. کبدتان سبک تر می شود

کبد شما کار سنگین پاکسازی خون و سم زدایی بدنتان را به عهده دارد. می توانید با مصرف روزانه چغندر بار آنرا سبک تر کنید. تحقیقات نشان داده اند که بتائین آمینواسید یافت شده است در چغندر و نیز اسفناج می تواند به جلوگیری و کم کردن چربی انباشته شده است در کبد کمک نماید. مطالعه حیوانات نشان داد موش هایی که آب چغندر به آن ها داده شده است از سطوح بیشتری از آنزیم های سم زدا در جریان خون خود برخوردارند. تحقیقات صورت گرفته بروی افراد مبتلا به دیابت نشان داد که بتائین عملکرد کبد را اصلاح بخشیده، کلسترول را کم کرده و اندازه کبد را کم کردن می دهد.

۵. امکان دارد بهتر بتوانید با امراض مبارزه کنید

۶ خاصیت درمانی چغندر که تا به حال نشنیده‌اید

چغندر همچنین سرشار از بتالین هست، یک دسته آنتی اکسیدان های نیرومند و ضد التهاب که با رادیکال های آزاد و التهاب مرتبط با بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، چاقی و احتمالا سرطان مبارزه می کند. صحبت از سرطان شد، تحقیقات نشان دادند که بتیسیانین، رنگدانه ای است که به چغندر رنگ بنفش قشنگی می دهد و بدن را در برابر عوامل سرطان زا، همچنین سلول های سرطان سینه محافظت می کند و اخیرا به عنوان یک ضد سرطان آشنا شده است است.

۶. به یک سری پرسشها عادت کنید

یک فنجان چغندر ۴ گرم فیبر خوراکی می دهد، بویژه فیبر نا محلول که به کم کردن خطر مبتلا شدن به یبوست، هموروئید، دیورتیکول کمک می کند. بتائین یافت شده است در چغندر همچنین هضم غذا را اصلاح می بخشد. فقط به خاطر داشته باشید که چغندر فقط رنگ ادرارتان را عوض کردن نمی دهد. اگر بعد ازگذشت ۲۴ تا ۷۲ ساعت مصرف چغندر قند، مدفوع تان برنگ قرمز در آمد دلواپس نشوید.

واژه های کلیدی: بیماری | تحقیقات | سرطان زا | سرطان سینه | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs